korona

V absolutních číslech zůstávají pandemií nejhůře zasaženou zemí Spojené státy – od Velikonočního pondělí tam přibylo přes 200 tisíc nakažených a jejich hranice tak už překročila tři čtvrtě milionu. Výrazně také vyskočil počet mrtvých – z 22 na 40 tisíc obětí. Virus tak v zemi na druhé straně Atlantiku zabije přibližně každého dvacátého člověka, který má tu smůlu, že se jím nakazí.

Přesto v přepočtu na tom USA stále nejsou nejhůř, i když tam nemocných a mrtvých přibývá vysokým tempem. Při přepočtu počtu nakažených a mrtvých na milion obyvatel jsou na tom Spojené státy s 2309 nakaženými a 123 mrtvými stále lépe než třeba Itálie (2960 infikovaných a 391 mrtvých) nebo Španělsko (4282 pacientů a 446 mrtvých na milion obyvatel). Situace se také vytrvale zhoršuje ve Francii.

přehled šíření koronaviru

Ve srovnání se všemi již zmíněnými zeměmi je na tom Česko nesrovnatelně lépe. V průměru u  nás na milion obyvatel připadá 634 nemocných a 18 mrtvých.Česko si stojí dobře také ve srovnání s našimi západními sousedy – Rakousko hlásí na milion obyvatel 1643 nakažených a 52 mrtvých, za Německo jsou údaje 1740 a 55.

Lépe než my jsou na tom ovšem Poláci a Slováci – Slováci hlásí aktuálně pouhých 12 mrtvých a lehce přes tisíc nakažených – takže i takzvaná smrtnost je u nich extrémně nízká – viru tu zatím podlehl jen přibližně každý stý nakažený, v Česku je smrtnost necelá tři procenta.I Poláci jsou na tom lépe, pokud jde o přepočty nakažených a mrtvých na počet obyvatel. Ale jejich zdravotnictví pandemii zvládá hůř – smrtnost se tu blíží čtyřem procentům.

Zdroj:https://tn.nova.cz/clanek/slovaci-bojuji-s-covid-19-lip-nez-cesi-velke-srovnani-s-jinymi-staty.html

¨Zde vám přinášíme aktuální přehledy jak jsou na tom naši sousedé a také oblíbené turistické destinace, které Češi rádi navštěvují.

[COVID19-WIDGET country=”Slovakia” title_widget=”Slovensko” format=”full” confirmed_title=”Nakazilo se” deaths_title=”Zemřelo” recovered_title=”Vyléčených” active_title=”Nakažených” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”] [COVID19-WIDGET country=”Poland” title_widget=”Polsko” format=”full” confirmed_title=”Nakazilo se” deaths_title=”Zemřelo” recovered_title=”Vyléčených” active_title=”Nakažených” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”] [COVID19-WIDGET country=”Egypt” title_widget=”Egypt” format=”full” confirmed_title=”Nakazilo se” deaths_title=”Zemřelo” recovered_title=”Vyléčených” active_title=”Nakažených” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”] [COVID19-WIDGET country=”Croatia” title_widget=”Chorvatsko” format=”full” confirmed_title=”Nakazilo se” deaths_title=”Zemřelo” recovered_title=”Vyléčených” active_title=”Nakažených” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”]
[COVID19-WIDGET country=”Austria” title_widget=”Rakousko” format=”full” confirmed_title=”Nakazilo se” deaths_title=”Zemřelo” recovered_title=”Vyléčených” active_title=”Nakažených” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”] [COVID19-WIDGET country=”Germany” title_widget=”Německo” format=”full” confirmed_title=”Nakazilo se” deaths_title=”Zemřelo” recovered_title=”Vyléčených” active_title=”Nakažených” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”] [COVID19-WIDGET country=”Greece” title_widget=”Řecko” format=”full” confirmed_title=”Nakazilo se” deaths_title=”Zemřelo” recovered_title=”Vyléčených” active_title=”Nakažených” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”] [COVID19-WIDGET country=”Tunisia” title_widget=”Tunis” format=”full” confirmed_title=”Nakazilo se” deaths_title=”Zemřelo” recovered_title=”Vyléčených” active_title=”Nakažených” today_cases=”24h” today_deaths=”24h”]