avifavir

Avifavir se stal prvním registrovaným lékem z koronaviru s prokázanou klinickou účinností.

Ruský fond přímých investic (RDIF) a skupina společností ChemRar očekávají zahájení výroby léku z COVID-19 s klinicky prokázanou účinností Avifaviru. Odpovídající tisková zpráva byla společnosti Izvestia k dispozici v pátek 22. května.

Avifavir je první ruský přímý antivirový lék, u kterého bylo prokázáno, že je účinný v klinických studiích a narušuje reprodukční mechanismy koronaviru. Droga byla poměrně dobře studována, protože je v oběhu v Japonsku od roku 2014 proti těžkým formám chřipky, “uvádí se v prohlášení.

Je třeba poznamenat, že podle výsledků první fáze klinických studií (10 dní) Avifavir prokázal bezpečnost, nebyly odhaleny žádné nové vedlejší účinky.

Avifavir vykazuje lepší výsledky ve srovnání s jinými léky, které jsou v současné době testovány v Rusku a v zahraničí. RDIF a KhimRar úzce spolupracují s předními zdravotnickými zařízeními a státními regulačními orgány. Očekáváme, že v blízké budoucnosti dostaneme souhlas s propuštěním Avifaviru, “dodal generální ředitel RDIF Kirill Dmitriev.

V předvečer bylo známo, že ruské ministerstvo zdravotnictví schválilo poslední fázi drogových studií se zvýšením počtu pacientů na 330.Před několika týdny se společnost RDIF a japonská banka JBIC rozhodli investovat více než 500 milionů rublů do výroby rusko-japonských testovacích systémů EMG, které diagnostikují infekci koronaviry.

One Thought to “Avifavir se stal prvním oficiálním lékem na Covid-19”

  1. […] dodávek do téměř všech regionů země. Obdrželi jsme také žádosti o dodávky Avifaviru z více než deseti zemí. Podle prvních výsledků klinických hodnocení je tento lék […]

Leave a Comment