obchody

Na sociálních sítích se dnes objevilo mnoho fotek z obchodních center, které ukazují jak si lidé nic nedělají z nemoci Covid-19. Doporučení vlády, nebo hlavního epidemiologa České republiky jim nic neříkají.

Vláda v čele s Andrejem Babišem jasně a několikrát apelovala na občany, aby o tomto víkendu vycházeli opravdu jen omezeně, aby se zabránilo šíření nebezpečného koronaviru. Bohužel lidé neuposlechli a vzali útokem různé markety.Jistě to nebylo z nedostatku potravin v domácnostech, ale někde možná z neopodstatněné obavy, že potraviny mohou dojít, ale hlavně pak z nudy.Zkrátka není co doma dělat, je karanténa, nikam se nesmí, tak vyrazíme na nákup pro chipsy a jiné jistě velice potřebné potraviny.

Sociální sítě byly dnes plné velkých front v nákupních centrech a svědectví prodavaček jasně ukazuje, že šlo spíše o výletní nákupu.Lidé si neuvědomují závažnost situace a i přes doporučení odborníků zbytečně riskují.Navíc a to mě opravdu hlava nebere si ještě dovolují kritizovat naší vládu za určitá opatření a omezení.

Leave a Comment