ibuprofen

Před několika dny se objevila hlavně na sociálních sítích informace, že přípravky Ibalgin a Ibuprofen velice vážně zhoršují stav nakaženého člověka koronavirem Covid-19.Tato informace byla po pár hodinách označena jako fake news’!!

Vysazovat svou obvyklou medikaci bez doporučení ošetřujícího lékaře znamená zbytečná zdravotní rizika, stejně jako řídit se anonymními radami na internetu. Přesto se po sociálních sítích šíří různé podoby zprávy o tom, že lidé v případě nákazy infekcí COVID-19 nemají užívat léky obsahující ibuprofen, protože údajně vedou ke zhoršení zdravotního stavu a většímu riziku komplikací onemocnění. Před šířením této dezinformace varoval mimo jiné Státní ústav pro kontrolu léčiv a ohradila se proti ní také Medizinische Universität Wien, která zprávu označila jako „fake news“.

Neexistuje vědecký důkaz, že by ibuprofen zhoršil zdravotní stav pacientů s koronavirem.Mluvčí společnosti Reckitt Benckiser

Dnes se však tato zpráva o škodlivosti Ibuprofenu a dalších PODOBNÝCH léků objevila znovu s tím, že jde vysloveně o doporučení Světové zdravotnické organizace WHO. V některých městech a hlavně obcích byla tato informace o škodlivosti prostředků Ibalgin a Ibuprofen vyhlášena dokonce místním rozhlasem.

Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch při rozhovoru pro TV Nova však řekl, že tuto informaci nemůže nijak potvrdit, jelikož nejsou žádné oficiální studie, že by tomu tak opravdu bylo.Kde je tedy pravda?

Leave a Comment