karantena

Krátce před druhou hodinou se rozezněl v Litovli rozhlas a potvrdil, že od dnešní půlnoci už naše město, nedaleký Uničov a dalších 19 obcí nejsou uzavřenou oblastí. 

Policisté a vojáci se stáhnou z hranic města, spoustě lidí se uleví. Budou třeba moct vyrazit do zaměstnání.

Jsou to pro nás dobré zprávy. A že jsme je už potřebovali. Troufám si tvrdit, že na těch 14 březnových dnů asi nikdo zevnitř naší zóny nezapomene do konce života. Ještě ráno v obchodě si jedna slečna postěžovala, že si připadá jak ve špatném filmu. Teď se věci, doufejme, obracejí pomalu k lepšímu.

Dnes večer to v Litovli oslavíme znovu potleskem na balkonech a v oknech. Počítám, že to bude bouřlivé. Město čeká „spanilá jízda“ hasičů, policistů, záchranářů i zástupců dalších složek, které v nelehké době držely město nad vodou.

Na přehnanou euforii místo ještě není. Však také nikdo nevybíhal po vyhlášení ze dveří a v pokleku nelíbal půdu pod nohama. I když úsměvy v obličejích na balkonech naproti se rozeznat daly. Je to jen první krok, na to nesmíme zapomínat.

Někteří obyvatelé s rozhodnutím nesouhlasí, jelikož počty nakažených za poslední dny v obcích se zvyšovaly.

Policie ČR poděkovala občanům uzavřených oblastí za to jak přijala a hlavně zvládla nařízenou karanténu.Mnoho obyvatel postižených obcí naopak poděkovalo policistům.

Leave a Comment