obec Pátek

Malebná vesnička Pátek, která leží pouhé tři kilometry od lázeňského města Poděbrady má zastupitelstvo, které se o občany obce velice dobře stará.

Na počátku pandémie koronaviru, nemoci Covid-19 v České republice, kdy byl absolutní nedostatek roušek starosta obce Pátek pan Bulušek začal okamžitě jednat.Započala organizace šití roušek svépomocí, kdy se aktivně zapojilo několik místních žen, včetně manželky pana starosty.Začalo šití a rozdávání roušek zdarma na Místním úřadě.

Zastupitelstvo zajistilo i desinfekci, která také byla občanům obce rozdávána zdarma.

Informovanost občanů, hlavně těch starších probíhala pravidelně i prostřednictvím místního rozhlasu.

Dnes, když jsem šel do obchodu, zaujala mě před obchodem nová nádoba s desinfekcí, která je bezkontaktní a zajistilo jí právě zastupitelstvo obce.

Den co den slyším ze sdělovacích prostředků stížnosti podnikatelů, živnostníků a provozovatelů nákupních center stížnosti jak jsou na tom špatně, jak přicházejí o peníze, že je složité zajišťovat v obchodech velice přísná nařízení.Není minuty aby si někdo někde na něco nestěžoval.

Nákupní centra, nechci a nebudu házet všechny do jednoho pytle, ale za posledních 14 jsem některá navštívil a ani jednomu bych rozhodně jedničku za dodržování pravidel, nebo za vstřícný postoj k zákazníkům nedal.

Ve většině obchodů nejsou rukavice, desinfekce buď také není, nebo je již z malých lahviček umístěných u vchodů vyčerpána.Dokonce jsem se setkal s nákupním centrem, kde nějak takové věci ani neřeší, nikde nic.

Možná by nebylo od věci aby se tyto řetězce nad sebou zamysleli a alespoň stejně tak jako je zajímá honba za tržbou, je zajímala i bezpečnost nakupujících, neboť mnohdy lépe zajištěné hygienické pomůcky mají vietnamští provozovatelé malých večerek a to si myslím, je ostuda velkých podniků.

Pane starosto obce Pátek, ale i celé zastupitelstvo obce, velice vám děkujeme jak se o své občany staráte.

Jak se postarala vaše obec, či město?Napište nám do komentářů, nebo hlasujte v anketě.

[poll id=”2″]

Leave a Comment