Italie

I přes mnohá varování, vyráželi Češi za lyžováním do Itálie, Rakouska.V době kdy ještě neplatila omezení, ale jen doporučení se vraceli a prezentovali se jako hrdinové.Užili jsme si, zalyžovali a proč bychom se měli bát.O tři týdny později se tato jejich sobeckost ukázala.Smrt, nákazu sem přivezli oni.Ti nezodpovědní co mysleli jen sami na sebe.Dnes u nás díky jim umírají lidé a počty nakažených stoupají.

Již když se vraceli tito lyžaři jsem psal proč vláda těmto nezodpovědným lidem ještě pomahá a že je má tam nechat:

Ano, okamžitě jak došlo k uzavření části Itálie jsem si říkal no a bude snad klidněji.Zavedená karanténa zamezí návratu čechů do republiky a riziko nákazy u nás se zmenší.Jenže ouha…Vláda, konkrétně Ministerstvo vnitra ČR okamžitě ZAČALO JEDNAT a pomáhat lidem s návratem z Itálie?

Proč????Vždyt Itálie zavedla toto radikální opatření z nějakého důvodu.Ano z důvodu již nekontrolovaného šíření koronaviru v zemi.K čemu však toto opatření je, když povolí opustit občanům cizích států, tedy i čechů návrat do vlasti.Vždyť více než 90procent nakažených u nás má nějakou souvislost právě z Itálií.Cestovní kanceláře tvrdí, že nyní v Itálii je skoro 30 tisíc lidí.Tedy třicet tisíc potencionálně nakažených se bude vracet do České republiky z uzavřené oblasti, karantény!Všichni co tam vycestovali si dobře museli uvědomit riziko s jakým do Itálie v této době jedou, proč máme my ostatní doplácet na jejich nezodpovědnost?

Nyní se začnou vracet i ti nezodpovědní sobci, kteří tam MUSELI vycestovat i přes varování vlády. Je otázka, kolik se jich stačilo nakazit. V kabinách lanovek jsou k tomu ideální podmínky. Jedou dostatečně dlouho a lidé jsou v nich velmi blízko k sobě obličejem. Přitom všichni u nás nakažení, kromě jednoho, přijeli z Itálie. Ta situaci moc nezvládá. Je to cenově výhodné, tak kašlou na zdraví. Nejen své, ale i těch, které, pokud se nakazí, ohrozí. Ti nemusí být tak zdraví a odolní, jako “hrdinní” lyžaři a mohou je ohrozit na životech. A pak se budou ozývat výkřiky, že za všechno může vláda, protože to nezvládá. Jenže, ať udělají ministři, premiér, hygienici, epidemiologové, cokoliv, vždy budou z médií vykřikovat kritici, kteří nemají zodpovědnost a udělali by to lépe. Pokud nebudou občané zodpovědní a nebudou se řídit zdravým rozumem a dodržovat pravidla, virus se bude šířit rychleji. Bohužel.

Já se tedy ptám, proč tohle naše vláda dopouští???

Bohužel se tak nestalo a dnes na to všichni doplácíme.

Leave a Comment