harmonogram

Vláda dnes na svém zasedání zveřejnila jak se budou postupně uvolňovat nařízená opatření v souvislosti s nákazou koronavirem, nemocí Covid-19.

Plán vznikal postupně podle celkového vývoje a podle vlády jsme dostali epidemii pod kontrolu.Harmonogram pro otevírání provozoven vychází z toho, že koronavirus bude pod kontrolou, řekl Havlíček. Nevyloučil změny podle epidemiologické situace.

I. Etapa:Od 20. dubna budou zprovozněna všechny řemesla a provozovny na ně navazující, farmářské trhy, autobazary a autosalony a tréninkové aktivity profesionálních trenérů,“ uvedl ministr obchodu a průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Povoleny budou také svatby do 10 lidí.

II. Etapa:Od 27. dubna se začnu otevírat provozovny do 200 metrů čtverečních. „Nesmí být ale v nákupních centrech větších než 5000 metrů,“ upřesnil Havlíček.

III. Etapa:O dva týdny později, tedy 12. května, budou smět otevřít i provozovny do 1 000 metrů čtverečních, posilovny nebo fitness centra. „Zájemci však nebudou smět využívat sprchy a šatny,” dodal Havlíček.

IV. Etapa:V pondělí 25. května se otevřou letní zahrádky, kadeřnictví, solária, muzea, galerie a zoologické zahrady, jen venkovní výběhy. Jako poslední se otevřou 8. června všechny provozovny v nákupních centrech, vnitřní prostory kavárny a restaurací. Otevřené budou také hotely.

V.Etapa:Jako poslední se otevřou 8. června všechny provozovny v nákupních centrech, vnitřní prostory kavárny a restaurací. Otevřené budou také hotely.

Všechny otevíraná provozovny budou muset nadále splňovat zpřísněná hygienická opatření, která známe dnes,“ upozornil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a slíbil, že jeho úřad nastaví do příslušných termínů pravidla, která budou muset provozy dodržovat.Zároveň uvedl, že otázky kdy nebudeme muset nosit roušky není vůbec na pořadu dne a následujících týdnů.

Přesný a úplný harmonogram naleznete na stránkách vlády zde.

One Thought to “Pět etap návratu k normálu ovšem roušky hned tak nesundáme”

Leave a Comment