Artlegia

Ruský fond přímých investic (RDIF), ruský státní investiční fond, Sistema PJSFC a Gamaleya Národní výzkumný ústav epidemiologie a mikrobiologie se dohodly na spolupráci při organizaci výrobního místa v závodě Alium v ​​Zelenogradu v Moskevská oblast, pro velkovýrobu první vakcíny Artlegia pro prevenci infekce koronaviry v Rusku.

  • První ruská vakcína proti koronavirům prokázala úspěšné výsledky v předklinických studiích
  • První klinická hodnocení vakcíny by měla začít v polovině června 2020 .
  • Očekává se zahájení hromadné výroby vakcíny do podzimu 2020.

Charakteristickou vlastností vakcíny je její schopnost zkrátit dobu potřebnou k rozvoji imunity vůči viru. Podle Národního výzkumného ústavu pro epidemiologii a mikrobiologii Gamaleya vede první očkování k humorální buněčné imunitě a po druhém se vytvoří paměťové buňky – jedna z klíčových vlastností vakcíny. První klinická hodnocení vakcíny by měla začít v polovině června 2020. Zahájení hromadné výroby vakcíny se očekává do podzimu 2020.

Holding Alium byl založen v říjnu 2019 v důsledku sloučení farmaceutických společností Obolenskoe a Binnopharm. Po sloučení patří Alium mezi 10 největších ruských farmaceutických společností.

Národní výzkumný ústav pro epidemiologii a mikrobiologii Gamaleya dokončil předklinické studie experimentálního vzorku vakcíny proti koronaviru a byl jedním z prvních, který tak učinil, nejen v Rusku, ale i celosvětově. Výsledky předklinických studií na opicích a křečcích potvrzují účinnost a bezpečnost léčiva.

Leave a Comment