lék na koronavirus

Ruská má jako první na světě lék, vakcínu na léčbu COVID-1.Lék Avifavir půjde 11. června do nemocnic, uvedl Izvestia. 29. května obdržel registraci u ministerstva zdravotnictví, ale výzkum bude pokračovat až do konce léta . Avifavir v naší zemi má velké naděje – vývojáři říkají, že její účinnost je nad 80% . Zároveň se v Japonsku, kde byl vytvořen jeho základ – původní účinná látka „Favipiravir“ – rozhodli odložit zavedení léku do oběhu , přičemž neprokázali účinnost nového léku. V Rusku je nyní několik jeho analogů testováno . Zejména v červnu v Saransku začnou studie o dalším takovém léku – „Arelivir“, jehož základem je stejný „Favipiravir.Ruští virologové sledují nový vývoj, ale názory na ně jsou stále smíšené.

Favipiravir byl vyvinut v Japonsku pro léčbu chřipky a byl také považován za slibné léčivo pro Ebola. V souvislosti s přímou antivirovou aktivitou je nyní vyšetřován jako prostředek k léčbě COVID-19 , uvedl asistent profesora infekčních chorob u dětí na RNIMU Pirogová, kandidát lékařských věd Ivan Konovalov.

Až do dneška v naší zemi neexistovaly žádné specializované léky pro léčbu koronaviru. Ti, kteří používají lékaři, mají nyní imunomodulační vlastnost – vyvolávají imunitní odpověď. Například stejné aminochinolinové deriváty hydroxychlorochinu nejsou určeny k léčbě virových infekcí, byly syntetizovány pro jiné účely – k léčbě malárie, některých forem artritidy, vysvětlila ředitelka Lékařského institutu Státní univerzity Mordovia Larisa Balyková.

– „Favipiravir“ byl syntetizován speciálně pro léčbu infekcí způsobených viry obsahujícími RNA . Ukázalo se, že je účinný proti chřipkovým virům, včetně ptačí chřipky, a dalším infekcím. Droga blokuje reprodukci virů, což způsobuje závažné klinické projevy nemoci, “uvedla Larisa Balyková.

Tak se Rusko stalo jednou ze tří zemí, které mají aktivní lék proti koronaviru (kromě Spojených států v naději, že pro svůj vlastní rozvoj – Remdesivir a Japonsku, rodiště Favipiravir).

Rozhodnutí vyrobit domácí analog japonské drogy bylo založeno na pozitivních zkušenostech s jeho používáním v Asii, uvedl Alexander Melersanov, zástupce ředitele postgraduálního vzdělávání a mezinárodní spolupráce na Fyzikální a technologické škole biologické a lékařské fyziky na MIPT.

” Vydáním registračního osvědčení ministerstva zdravotnictví Avifaviru se Rusko stalo první zemí na světě, ve které je tato droga k dispozici pro hromadné použití,” uvedl Alexander Melerzanov.

Leave a Comment