who

Jak jsme uvedli v našem článku http://ikoronavirus.eu/svetova-zdravotnicka-organizace-who-nedoporucuje-nosit-rousky/ ještě začátkem týdne Světová zdravotnická organizace odsuzovala český postoj, tedy nošení roušek.Nyní tato organizace zcela otáčí.

Člen vedení Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan podpořil širší používání podomácku vyráběných roušek. Vyslovil tak oficiálně to, co si myslí většina Čechů. Podle Ryan zahalování úst není špatný nápad, uvedla agentura Reuters. WHO přitom minulý týden účinnost plošného používání roušek zpochybňovala.

Uváděla, že pokud ji lidé neumí správně používat, nadělají víc škody než užitku a smysl mají jen pro ty, kdo jsou nakažení, a pro jejich okolí.

Kritici ovšem tvrdili, že WHO to říká jen proto, že chce zabránit nákupní panice, kdy by roušky skupovali občané a nedostávaly by se ke zdravotníkům. To tvrdil například český náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

V Česku je používání roušek či jiné ochrany úst a nosu až na výjimky na veřejnosti povinné. Lidé je při jejich nedostatku začali šít doma a distribuovat je mezi sebou. Používají je dál i přesto, že jednorázové roušky jsou již k dispozici.

Leave a Comment