V noci na dnešek bylo oznámeno uzavření veškerých cest do USA z Evropy. 30 denní zákaz bude platit od páteční půlnoci a vztahuje se na 26 evropských zemí s výjimkou Británie.

Zákaz se netýká amerických občanů a jejich nejbližších příbuzných a trvale usazených osob v USA. Prezident také slíbil možnost odkladu podání daňového přiznání o tři měsíce pro některé firmy a jednotlivce.

“Učinili jsme životy zachraňující krok včasným konáním vůči Číně,” prohlásil Trump, “nyní musíme konat stejně vůči Evropě,” obhajoval americký prezident zákaz cest

Americké ministerstvo zahraničí vyzvalo všechny americké občany, aby zvážili cesty do zahraničí.

Trump navíc prohlašuje, že v USA zaznamenali dramaticky méně případů viru než nyní v Evropě. O čem se však zapomněl zmínit je fakt, že v USA bylo testováno poměrně málo lidí. Nevyhlásil také žádný federální nouzový stav, místo toho slíbil rozsáhlou federální finanční podporu podnikatelům a také programům na hledání léku na koronavirus.

Dnes by se navíc měla k situaci vyjádřit Světová zdravotnická organizace, která ve středu vyhlásila pandemii.

Zdroje:
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/v-bratislave-odstavili-vlak-z-prahy-kvuli-podezreni-na-koronavirus-40316377

Leave a Comment